Digitalizácia, alebo oprášené staré negatívy

Robil som trochu poriadok v starých odložených škatuliach a v zásuvkách. Iba trochu… 🙂 No a tak sa na svetlo božie znovu dostali aj staré negatívy a diapozitívy z mojej dávnej fotografickej aktivity. Čo s tým?

Pohľad proti svetlu už veľmi nepomáha, oči začínajú štrajkovať. Ako zistím, čo a kto je na záberoch? Alebo to rovno vyhodím? Spomenul som si, že niekde na nete som videl ponuku na digitalizáciu všetkého staršieho, analógového… Tak som si tú stránku vyhľadal. Potom som sa rozhodol, že niečo teda skúsim dať u nich do tej digitálnej formy. Vybral som niektoré z veľkého množstva negatívov, pre začiatok farebných (spred cca 25-30 rokov), reku uvidíme čo z toho urobia -hádam budú aj lepšie ako predtým 🙂 No a potom som čakal a ani nie tak dlho, ako som si myslel.

V mojej galérii je možné pozrieť, či sa im to podarilo – do jedného albumu v galérii som pridal zábery z digitálne upravených starých negatívov a diapozitívov. Niektoré zábery vyzneli lepšie, ako na originálnych diapozitívoch, niektoré sa spracovateľovi nie veľmi vydarili (drobné smietky, či fľaky, ktoré na origináli neboli…).

S celkovým výsledkom som v podstate spokojný, uvažujem, že skúsim poslať aj ďalšie negatívy, tentokrát ešte staršie – čiernobiele. Uvidíme…


Nepáči sa miPáči sa mi (celkové hodnotenie 0, 4 hlasov)
Loading...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *